In Vitro – cywilizacja śmierci?

No tośmy się doczekali. PO u schyłku swego żywota niepoczciwego, załatwiło nam, że będziemy się mogli pozaustrojowo zapładniać. Ktoś pomyślał wreszcie głową i wyszło mu (całkiem słusznie), że jak PIS i sukienkowcy dorwą się do żłoba ,to lekarze sumienia co to za komuny skrobali na potęgę, w V bodajże już Rzeczypospolitej przenajświętszej będą parom dotkniętym bezpłodnością doradzać modlitwę i święte obrazki pod poduszkę. No chyba że Dziwisz ma gdzieś po sutannie skitrane jeszcze trzy miliony ampułek z krwią JP2 ,ale to już by musiało być na receptę bo to lek potężny.

Wszak in vitro to narzędzie szatana a wyznawcy bozi muszą bronić życia od zarodka aż po moment w którym po delikwenta zjawi się kostucha. Podobno bozia im tak kazała i jest to zawarte w broszurce zwanej Biblią. Jest to broszurka promująca cywilizację życia, nie to co jakieś bezbożne lewaki i oczywiście żydy i szpiegi ruskie.

W ramach misji nawracania na cywilizację życia przytoczmy kilka ustępów z tej świętej księgi posiadaczy sumień:

Księga Wyjścia 22:17

„Nie pozwolisz żyć czarownicy.”

 Księga Wyjścia 22:18

„Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią.”

 Księga Wyjścia 21:15

„Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią.”

 Księga Wyjścia 21:17

„Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią.”

 Księga Wyjścia 27:29

„Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany, lecz nie wolno spożyć jego mięsa, właściciel zaś wołu będzie wolny od kary.

Gdy jednak wół bódł i dawniej, i zwracano uwagę na to właścicielowi, a on go nie pilnował, tak iż [wół] zabiłby mężczyznę lub kobietę, to nie tylko wół winien być ukamienowany, ale też i właściciel jego winien ponieść śmierć.”

 Księga Wyjścia 35:2

„Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy (sobota) będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana;

ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.”

 Księga Kapłańska 20:1-2

„Dalej Pan powiedział do Mojżesza:

Mów do Izraelitów: Ktokolwiek spośród synów Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się w Izraelu, da jedno ze swoich dzieci Molochowi, będzie ukarany śmiercią. Miejscowa ludność ukamienuje go.”

 Księga Kapłańska 20:14

„Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was.”

 Księga Kapłańska 20:27

„Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.”

 Księga Kapłańska 23:13-16

„Wtedy Pan powiedział do Mojżesza:

Każ wyprowadzić bluźniercę poza obóz. Wszyscy, którzy go słyszeli, położą ręce na jego głowie. Cała społeczność ukamienuje go.

Potem powiesz Izraelitom: Ktokolwiek przeklina Boga swego, będzie za to odpowiadał.

Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu.”

 Księga Powtórzonego Prawa 13:7-11

„Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa.

Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.

Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.”

 Księga Powtórzonego Prawa 22:13-21

„Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi, zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: «Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa, wtedy ojciec i matka młodej kobiety zaniosą dowody jej dziewictwa do bramy, do starszych miasta.(…)

Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.”

To tylko kilka cytatów. Jak widać, Biblia jasno i niezaprzeczalnie promuje cywilizację życia…

Jeśli dodamy do tego papieża Piusa XII, który poparł żołnierzy niosących pod hasłem „Bóg jest z nami cywilizację życia na wschód” (i wytępili 6 milionów ludzi), zupełnie jasnym wydaje nam się, że teraz musimy bronić zarodka …

12 Komentarze

 1. Przytaczasz cytaty z dwóch tysięcy lat i chcesz tym niby obrazić katolików? Żyjemy w innym wieku, teraz kierujemy się głównie Nowym Testamentem i nie zapominajmy, że nie tylko „katole” zabijali. Miej pretensje to tych ludzi sprzed dwóch tysięcy lat ale żeby teraz każdego wierzącego atakować jedynie dlatego, że te dwa tysiące lat temu zabijali? A cd tematu to najłatwiej zabić nienarodzone dziecko bo jest bezbronne, nie ma żadnej pozytecznej wiedzy która mogłaby wstrząsnąć społeczeństwem, a wy jeszcze śmiecie to nazywać „selekcją naturalną”?

  • Nie ma jak to poczytać wpis nie obrażającego nikogo katolika.:) Ale do rzeczy . Mnie uczono na religii ( tej nauczanej jeszcze w kościele ) że Pismo Święte składa się ze starego i Nowego Testamentu i że oba są tak samo ważne. nowoczesnym katolikom widzę się odmieniło. Kiedy im wygodnie przytaczają Stary testament kiedy Stary im nie pasuje twierdzą że czasy się zmieniły i teraz nowy jest ważniejszy :) . A nade wszystko obłuda syndrom oblężonej twierdzy i jad.Nikt w moim tekście nie atakuje każdego wierzącego . Raczej rzecz jest o obłudzie instytucji która mając w głębokim poważaniu 5 Nie zabijaj wytłukła miliony ludzi ( nie wnikajmy już którym testamentem się kierowała) A teraz pod płaszczykiem obrony życia poczętego próbuje narzucać swoje widzimisię wszystkim dookoła. Skoro jesteście katolikami to Was In Vitro nie dotyczy .Nie zrobicie tego i już więc w czym masz problem?Kościół broni zarodków ,ale Księdza kiedy kasuje za chrzest co łaska ale zwykle dają 500 nie interesuje czy dziecko jest z IN Vitro . Podtapia jak leci i kasuje jak leci. A ty mi tu morały prawisz ? Podpisałeś się : wieje gnomonem,nie zniżę się do Twojego poziomu i nie podpiszę się : wieje idiotą i obłudnikiem

 2. „Podpisałeś się : wieje gnomonem,nie zniżę się do Twojego poziomu i nie podpiszę się : wieje idiotą i obłudnikiem” Aha, dobrze wiedzieć, że zostałem zaatakowany już za sam PODPIS. Masz rację. Z pewnymi ludźmi nie ma sensu rozmawiać bo już na samym początku rozmowy stajesz się jej liderem i sam najlepiej znasz odpowiedzi. Może invitro nie każdy wykona bo ma SUMIENIE. Wasze zabójstwa nienarodzonych dzieci, wasza sprawa ale jeśli już się uważasz za lepszego ode mnie to wiedz, że jeżeli chodzi o klauzulę sumienia w zawodzie i chęć ratowania życia to nie przestaniemy. Na aborcjach, eutanazjach, invitro – przecież tego nikt nie robi za darmo, pamiętaj.

  • „Wasze zabójstwa nienarodzonych dzieci, wasza sprawa ale jeśli już się uważasz za lepszego ode mnie to wiedz, że jeżeli chodzi o klauzulę sumienia w zawodzie i chęć ratowania życia to nie przestaniemy. ”
   Wiemy wiemy, że nie przestaniecie dopóki nie wprowadzicie państw wyznaniowego a Kościół nie narzuci swojej obłudnej moralności całemu społeczeństwu ;-) . A jeżeli chodzi o klauzulę sumienia to jest największa bzdura z możliwych. Nikt nie każe „katolikowi” zostawać ginekologiem w publicznym szpitalu. Jeśli komuś przeszkadza przestrzeganie prawa świeckiego może pracować prywatnie i wtedy stosować się do nakazów własnego sumienia. Jeśli jednak postanowił zatrudnić się w placówce publicznej i pobierać pensję z publicznych pieniędzy to powinien wykonywać swój zawód rzetelnie, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa a nie zgodnie ze swoim widzi mi się. W innych zawodach nikt się nikogo nie pyta czy sumienie pozwala mu na to czy na tamto i albo ktoś wykonuje swoje obowiązki albo wylatuje na zbity pysk.

   • Czemu to tak zwane „prawo” (pewnie od „prowo” – prowokacja) nie stosuje się do wszystkich? Aborcja to nie leczenie, eutanazja też nie. A jednak wykonuje ten zabieg lekarz – zawód ratujący życie. Coś tu jest nie halo…

    • Po pierwsze w Polsce nie ma Eutanazji więc argument nie trafiony. Po drugie aborcja jest możliwa legalnie tylko w określonych przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub zagraża życiu i zdrowiu matki. Więc to jest poniekąd leczenie i oszczędzanie traumatycznych przeżyć matce jak i całej rodzinie. Poza tym lekarz, któremu nie odpowiada obowiązujące prawo i nie chce wykonywać przewidzianych nim procedur nie musi pracować w publicznej służbie zdrowia albo w ogóle nie musi być lekarzem. Jak mu coś nie pasuje niech zmieni zawód. A tak ogólnie co ma wspólnego in vitro z aborcją? In vitro to jest metoda leczenia bezpłodności. Po trzecie fakt prawo nie stosuje się do wszystkich. W szczególny sposób omija polityków i klechów. Dlaczego Wesołowski nie odpowiada przed polskim sądem albo dominikańskim? Czemu Kościół robi wszystko żeby ukryć pedofilów i nie oddać ich w ręce wymiaru sprawiedliwości? To ma być ta instytucja narzucająca standardy moralne?

  • Więc skoro to nasza sprawa to się od nas odczepcie i nie pakujcie się w sprawy które Was nie dotyczą.To mój blog i będę tu liderem ,a przynajmniej będę bronił swoich racji. Jeśli ci się to nie podoba siłą nie zatrzymuję. Już wystarczająco wszędzie w tym kraju macie cugle popuszczone ,a od zwycięstwa Dudy rozpanoszyliście się wszędzie jak karaluchy.

 3. Pozwolę jeszcze sobie zadać pytanie: dlaczego ciążę poza ustrojową nazywacie „leczeniem bezpłodności”? Co ma jedno do drugiego? Bezpłodność to brak możliwości posiadania potomstwa. Moim zdaniem prawdziwe leczenie bezpłodności to badanie człowieka od środka i szukanie sposobu jak rozwiązać ten problem. In vitro nie leczy niczego, to jedynie usługa robienia „mięsa” z niczego. Tych „mięs” możemy robić i miliony (a i tak przetrwa garstka) a liczba par bezpłodnych będzie wzrastać… Zamiast zająć się kobietą i mężczyzną, zająć się pytaniem: „gdzie leży problem w bezpłodności?” to jedynie skupiamy się na wyrobach mięsnych w fiolce, które można zamrozić, ciąć a w stanie złym nawet wyrzucić. Nie mogę powiedzieć „człowiek” czy „dziecko” bo takich rzeczy mało komu dorosłym ludziom się robi. Dlaczego dorośli ludzie nie są zamrażani i selekcjonowani?

  • Jeszcze raz . Skoro jesteś uczciwym katolikiem nie będziesz korzystał z mrożenia i selekcjonowania wyrobów mięsnych. Nikt Cię do In Vitro siłą nie przymusza Nie masz prawa natomiast decydować za innych w tej kwestii .A tym bardziej kościół katolicki tego prawa nie ma . Gdzie leżą główne przyczyny bezpłodności nauka już dawno ustaliła i gdzie jest taka możliwość leczy ją. Tam gdzie inne metody zawodzą jest IN Vitro Zamiast smęcić o zarodkach zajmijcie się lepiej narodzonymi dziećmi które w znacznej liczbie w waszym katolickim kraju na skutek gorąco popieranych i przez kościółek przemian głodują ,lub są z byle powodu zabierane kochającym je rodzicom

   • Głodne dzieci i dzieci zabrane od rodziców to już inna sprawa, nie mająca nic wspólnego z Kościołem. To już trzeba walczyć z urzędami, sądami i samym nierządem (PO) który takie rzeczy nam gotuje. Ja już nie mam nic więcej do powiedzenia, wymieniłem swoje obawy i nic więcej. I na koniec rzucę w eleganckim stylu – niech Was Bóg dobry błogosławi. Amen.

    • Kościół sam podkreśla często że jest powołany po to żeby chronić najsłabszych. Bieda to sprawa wszystkich instytucji które rządzą ,albo uzurpują sobie prawo tak jak kościół do stanowienia prawa w tym kraju. Nie próbuj mi tu sprzedawać PISowskiej papki że PO jest winne całemu złu tego świata bo za stan rzeczy który jest w Polsce odpowiadają również prezes, i wszyscy którzy przez ostatnie 26 lat byli członkami partii których obecny PIS jest kontynuacją i którzy bywali prezydentami ( jak śp rozbitek ) premierami ( Polskęzbaw jaruś) i zwykłymi posłami również.