Ciągnik i wózek, a sprawa ustroju

Ostatnio część opinii publicznej bulwersują sprawy zajęć komorniczych. Swojego czasu,jednemu komornik niesłusznie podprowadził traktor,wczoraj znów mieliśmy opisane zajęcie przez komornika wózka dziecinnego.Arogancja aparatu władzy ,a do takowego należy też wymiar sprawiedliwości i jego organ wykonawczy ,a więc komornicy nie zna już granic.

Kwestią bezsporną jest, że jak się pożycza to i trzeba oddać ,ale jeśli zabieramy już matce wózek to co będziemy zabierać potem ? Dzieci?

Pytam się w kontekście tej sprawy Was, bo tam gdzie ten artykuł powinien dotrzeć dotrzeć nie ma szans.

Gdzie były sady i komornik jak wydymano na grube miliony setki jeśli nie tysiące podwykonawców budujących „jak najtaniej” nasze wyroby autostradopodobne? Gdzie były sądy i komornicy, jak przy okazji koncertu Madonny wcięło 5 milionów, Gdzie są sądy i komornicy w sprawach kilometrówek ,zegarków i innych ambergoldów? Gdzie są sądy i komornicy, jak pracownicy nie mogą wyegzekwować od „przedsiębiorców” wynagrodzenia za swoją pracę? Kolejne przykłady można by mnożyć. Póki nie doczekam się odpowiedzi ,że winni wszelkich grubych przekrętów siedzą a ich majątki zostały zlicytowane, wara wam od naszych wózków, telewizorów i agd kupionych na raty ,bielizny na d…e i tym podobnych rzeczy.

Za pomocą poparcia garstki społeczeństwa stworzono nam system dwuustrojowy. Jeden ustrój to bezwzględny kapitalizm dla nas maluczkich. Sami widzicie, że za długi czy też bez długów najchętniej wydarto by nam ostatni grosz ,a wynagrodzenia zredukowano by do symbolicznej michy ryżu. Mówi się nam często „Jak ci źle to weź się za robotę” Tak ,tyraj robolu tyraj a jak ci się noga powinie to zostaniesz bez żadnego socjalu ,a żebyś za szybko nie wstał z kolan to naślemy ci komornika bo żeś ostatniej raty chwilówki nie spłacił.

Oto system dla nas podczas gdy Oni stworzyli sobie inny system.

System sobiepaństwa, jakiego najczerwieńsza z komun by się nie powstydziła . Żrą za nasze chlają za nasze jeżdżą za nasze . Za nasze zabrane przez komornika też. Nam się stawia fotoradary ,IM wolno powiedzieć że „dobrze się jechało”. NAS za najdrobniejsze niedociągnięcie wywala się z pracy,IM wolno wszystko. Ktoś kiedyś powiedział że socjalizm to ustrój hołoty dla hołoty. To prawda . Hołota jakiej hołoty na świecie nie było, stworzyła dla siebie socjalizm jakiego świat nie zna.

PS  Długo zastanawiałem się czy tego artykułu nie umieścić w dziale „Akcja wybory” Stwierdziłem jednak, że może dotrze on w dziale artykuły do osób które się wyborami nie interesują i skłoni do przemyślenia jeszcze raz pewnych rzeczy.