Zawód? Pierwsza Dama.

21.07.2016

I tak oto miłościwie nam panująca „dobra zmiana”  okazała prawdziwą twarz.

Słynnego już projektu o podwyżkach dla posłów senatorów i ministrów nie powstydziła by się PO nieboszczka, za swoich najlepszych ośmiorniczkowych czasów. Co prawda projekt został wycofany z obrad sejmu bo okazało się że „Kaczyński o nim nie wiedział”, ale smród pozostał i będzie się długo za PiS ciągnął (czego, mając w pamięci polowanie na Kukiza po pamiętnym „obściskiwaniu się z Petru”, osobiście dopilnuję) ;-) .

Klamca Kaczyński

Przy okazji uświadomiono nam, że w Polsce istnieją nowe zawody, w których pracując krótko można nieźle zarobić i mieć godziwą emeryturę. Do tego, że w Polsce mamy zawód – polityk zdążyliśmy się przyzwyczaić. Przyzwyczailiśmy się także do tego, że jest to zawód dziedziczny i już kolejne pokolenie  panów posłów i pań posłanek będące potomkami starszych parlamentarzystów, zasiada nam w sejmie, czerpiąc z tego profity niekoniecznie odpowiadające kwalifikacjom do rządzenia naszym pięknym ,acz niemiłosiernie grabionym (przez „dobrą” zmianę też) krajem. Oczywiście start w zawodzie polityk ułatwia znacząco jeśli ktoś ma możliwość wpisać w CV, że jest żoną, córką albo innym pociotkiem „poległego za ojczyznę” w wycieczce wyborczej do Smoleńska.

Teraz jesteśmy świadkami narodzin nowego zawodu. Tym zawodem jest Pierwsza Dama.

PiS proponował w swoim projekcie i już słychać głosy, że tę propozycję utrzyma w projekcie kolejnym (jak nie można wleźć drzwiami to włażą oknem) wprowadzenie wynagrodzenia (w wysokości: 13 540 zł) i dożywotniej emerytury (w wysokości: 10 155 zł) dla pierwszej damy. Mało tego ,przywilej emerytalny miałby także dotyczyć poprzednich pierwszych dam. A więc także żon swoich mężów, „znienawidzonych” przez PiS. Na emerytury więc załapałyby się: pani Jaruzelska, pani Kwaśniewska (wiadomo PiS jest przecież antykomunistyczny ;-) ), pani Wałęsa (żona „Bolka” ), pani Komorowska (mimo że, jak wszyscy pamiętamy Sumliński książkę napisał ,a pani Annie z racji tuszy dostawało się od fanów PIS niemiłosiernie). W tym świetle na ironię zakrawa fakt, że swojego czasu w liście do Kukiza, nadworna pożeraczka sałatek, pani Pawłowicz ośmieliła się napisać , że PiS też jest partią antysystemową ;-) .

O ile jestem skłonny, z wieloma zastrzeżeniami, przyjąć fakt iż pierwsza dama będzie dostawała pensję  (nikt nikomu pierwszą damą być nie każe ,a Pan Prezydent otrzymuje pobory wystarczające do utrzymania małżonki. Ponadto Pierwsza Dama otrzymuje „fundusz reprezentacyjny”, który pokrywa jej wszelkie wydatki związane z byciem Pierwszą Damą) – o tyle przyznanie wszystkim Pierwszym Damom emerytur, to już spora przesada. Pan Prezydent kończy kadencję i do roboty, a nie tuczyć się nadal na państwowym ,czyli naszym wikcie. Uprzywilejowanych grup, które wysysają z nas krew mamy już dosyć ,nie trzeba ich jeszcze mnożyć – Kościół Katolicki, służby mundurowe ,górnicy i inne kliki zawodowe mające argumenty w postaci palonych opon ,albo wystarczające lobby w sejmie.

Swoją drogą zastanawiające że program: Koryto+ miał objąć KAŻDEGO parlamentarzystę, ministra i KAŻDĄ pierwszą damę. Nikt nie tworzył obostrzeń ,nikt nikomu nie kazał ustabilizować sytuacji rodzinnej ,aby Koryto+ się należało… Tylko na 500+ dla KAŻDEGO polskiego dziecka nie starczyło kasy – dla politycznych „pasożytów” zawsze się znajduje jakoś…

Oto lista autorów (posłów PiS) projektu „Koryto+”

Barbara Bartuś, Joanna Borowiak, Lidia Burzyńska, Zbigniew Chmielowiec, Anna Cicholska, Tadeusz Cymański, Anita Czerwińska, Zbigniew Dolata, Krzysztof Głuchowski, Jerzy Gosiewski, Teresa Hałas, Wiesław Janczyk, Jan Kilian, Joanna Kopcińska, Jarosław Krajewski, Jacek Kurzępa, Joanna Lichocka, Krzysztof Lipiec, Paweł Lisiecki, Marzena Machałek, Jerzy Materna, Mieczysław Miazga, Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz, Piotr Polak, Łukasz Schreiber, Krzysztof Szulowski, Jacek Świat, Sylwester Tułajew, Piotr Uściński, Krystyna Wróblewska, Sławomir Zawiślak (źródło: Interia)

Polecam wyżej wymienionych „wdzięcznej” pamięci wyznawców PiS-u włażących z buciorami na nasze kukizowe fora.

PS. Tak na marginesie - „Żądamy ukarania winnych tych haniebnych postulatów podwyżek, ukrytych zdradzieckich sił, które za plecami i bez wiedzy Pana Prezesa i Pani Premier dopuściły się ataku na polską demokrację i demokratycznie wybrany Rząd !!!”  ;-)