Upadek czyli miłe złego początki

Jeszcze PIS nie zaczął na dobre rządzić, a już podejmuje kroki i zapowiedzi, które wieszczą rychłą utratę poparcia społecznego, zwłaszcza wśród niezindoktrynowanej nienawiścią do wszystkiego co nie z PIS części wyborców. Podobnie jak na Kukiza nie głosowali tylko i wyłącznie zwolennicy JOW (i warto o tym pamiętać Panie Kukiz), tak i na PIS głosowano z różnych pobudek. W każdym razie jesteśmy już dwa kroki bliżej upadku jedynie słusznych, prawdziwie polskich chrześcijańskich rządów.

wielka czwórka

Krok pierwszy – Beata Szydło – Jak wszyscy pamiętamy kreowana na premiera. PIS jak zwykle umiejętnie stworzył pozory, że jest ona silną osobowością i nikt nie będzie jej za bardzo w kaszę dmuchał. Podobnie zresztą było z Dudą, a jeszcze wcześniej z Marcinkiewiczem. Wielu wyborców uwiedzionych nową twarzą PIS zagłosowało na tę partię tylko ze względu na Panią Beatę. Uwierzyli również, że PIS powściągnie nieco psychopatyczne skłonności Pana Macierewicza, a i prezes będzie, podobnie jak w kampanii, nieco bardziej wyciszony. Co się stało niemal natychmiast po wyborach? Ano Becia została odsunięta od rozmów na szczycie, na temat składu rządu. Tydzień po wyborach okazuje się, że Szydło nie ma nawet swobody kształtowania własnego gabinetu. Wszelkie kwestie dotyczące personaliów, uzgodnień z prezydentem co do nowego rządu, układa czwórka panów (Jarosław Kaczyński, Adam Lipiński, Joachim Brudziński i Mariusz Błaszczak) i nie ma tam miejsca dla przyszłej premier Szydło, pokazuje to, że jej rola jest czysto fasadowa. Z szafy znów wyciągają nam Macierewicza, który ma być ministrem obrony narodowej (może na tę okoliczność warto by było powołać ministerstwo ataku narodowego ,czułby się chłop tam jak ryba w wodzie) ,a Błaszczak stwierdził, że rząd będzie rządem PIS ,a nie Beaty Szydło… Reasumując Beata Szydło będzie kierowała ludźmi, nad którymi nie będzie miała najmniejszej władzy. Czy to się może udać ,ano nie może i chyba o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Za jakieś pół roku Jarosław „nie będę premierem” Kaczyński ,w obliczu jakiegoś ważnego wydarzenia na świecie (a o takie ostatnio łatwiej niż o katar) ,stwierdzi że Polska potrzebuje silnego przywództwa, że Becia takowego nie gwarantuje, i wstąpi nam miłościwie na stołek premiera. Jak widać PIS za nic ma wyborców, którzy są wolni od PiS-owskiej propagandy ,a zagłosowali na nich bo mieli dość PO, lub z jeszcze innych znanych tylko sobie względów. Oszukiwanie zaś wyborców nigdy się dobrze nie kończy.

Krok drugi – PIS już zapowiada zmiany w ustawie o IN Vitro. Bo przecież po cóż zajmować się gospodarką, płacami ,kolejkami do lekarzy i innymi tego typu bzdetami ,jak partia rządząca ma palącą potrzebę odwrócenia czymś uwagi od obiecanek typu 500 zł na dziecko i do tego ciąży nad nią widmo instytucji, która od lat popierała ją w każdych wyborach, która to instytucja niczego za darmo nie popiera, a wręcz każe sobie słono za takowe poparcie płacić. Mówię tu oczywiście o kościółku naszym świętym. Więc mając to na uwadze, PIS zamiast zajmować się sprawami kluczowymi znowu skłóci Polaków tym razem w kwestiach światopoglądowych. Po In Vitro nastąpi znów gmeranie przy tzw „kompromisie aborcyjnym”, potem przegłosuje się jakieś dofinansowanie dla Ojca Prometeusza, co to nam ciepełko z bebechów matki Ziemi wydobędzie i będzie się kręciło. Niestety ,a raczej stety nie będzie. Polacy mimo swojej bierności w wyborach są mądrym narodem i po roku takich rządów słupki poparcia zaczną PiS-owczykom spadać na łeb, na szyję.

Polacy oczekują zmiany którą to PIS tak zuchwale zapowiadał a nie odgrzewania po raz kolejny dawno już przetrawionych kotletów .Polacy oczekują prostych podatków ,pracy i godnej płacy ,a nie utarczek na temat zarodków .Zresztą chyba sam PIS nie bardzo wierzy w to co na ten temat głosi bo owe słynne już 500 zł chce wypłacać za dziecko a nie za życie poczęte… chyba, że i w tym temacie się coś zmieni ,bo sytuacja jest dynamiczna…

3 Komentarze

  1. Ostrzegałam . PiS, PO, Nowoczesna itp. to jeden wielki chłam .To ta sama wroga nacja, nienawidząca Polaków . Radzę sprawdzić co z kanalizacją w Polsce ! Wzdłuż Wisły już wykupili Żydzi a teraz szykują się wzdłuż Odry !!! TO SZALENIA NIEBEZPIECZNE DLA NARODU POLSKIEGO ! KTO NA TO ZEZWALA ?!

    • To są ciągle ci sami ludzie z tego samego układu powstałego po 89 roku. Zmieniają się tylko szyldy partyjne a wyniszczanie Polski i Polaków jak trwało tak trwa niestety…

  2. Jeszcze jedna kwestia , jestem respondentem sondażowym , i stwierdzam z całą stanowczością, że wybory były sfałszowane ! Na dwudziestu wyborców jeden głosował na PiS , reszta na Kukiz’15………to nie przypadek, mieszkam w Gliwicach i wiem co mówię !