O porządkach zdanie odrębne

Odrębne coby mnie tu zaraz Danielak nie ganiał, że się wypowiadam za niego ;-)  

TK

Chodzi mi o nocne rodaków rozmowy i będącą ich efektem nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Poparcie tej nowelizacji przez Kukiz’15 uważam za błąd. To nie jest MOIM zdaniem Panie Kukiz tak ,że wspierając pisowskie zapędy w stronę absolutum dominium ,robi pan jakiekolwiek porządki. Po prostu przykłada pan rękę do zamiany jednego burdelu w drugi. Porządki MOIM zdaniem polegają na zamieceniu śmieci i wyrzuceniu ich do kosza ,a nie na przemieszczeniu jednych śmieci tu ,a innych tam. Uporządkować coś w Polsce w pełnym tego słowa znaczeniu może jedynie Pan ,po wygraniu wyborów parlamentarnych oczywiście ,co ma szansę stać się już niebawem. Strzałem w stopę w tej sytuacji jest porządkowanie czegokolwiek z PIS ,bo jak oni uporządkują nam Polskę to niebawem dowiemy się, że wyborów już nie będzie ,albo wszystkie których nie wygra PIS będą sfałszowane, a co za tym idzie przeprowadzane tak długo dopóki PIS nie wygra. Kolejne w kolejce do „uporządkowania” stoją media. Mam nadzieję, że tam już tak ochoczo pomagać nie będziemy. Mam nadzieję również, że ta nagła chęć pomocy w „porządkach” nie jest spowodowana nagonką Pisiorków (którzy to „głosowali na Kukiza ,ale się zawiedli”) po głosowaniu naszego ruchu przeciw votum zaufania dla rządu. Czy będziemy pomagać czy też nie i tak PISIORY będą próbowali nas zniszczyć, bo zagrażamy korytu – ich korytu. Polecam do dokładnego przestudiowania przykład Andrzeja Leppera. On też im pomagał porządkować. Dorżnęli jego notowania władzą (sprawowanie władzy niszczy, a idiotyzmem jest współsprawować władzę z kimś nad kim się nie ma żadnej kontroli), a kiedy już miał marginalne poparcie po prostu poszli na wybory. Sekty paranoików w swojej niepohamowanej chęci niszczenia wszystkiego co im zagraża są szczególnie niebezpieczne…

                                                                                                                                         

A tak ekspresowo przebiegało uchwalanie nowelizacji ustawy o TK:

Wczoraj sejm przyjął nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W głosowaniu brało udział 268 posłów. Wszyscy obecni – czyli posłowie PiS i Kukiz’15 – byli za przyjęciem projektu nowelizacji. Wcześniej posłowie PO, .Nowoczesnej i PSL opuścili salę Sejmu. 

Nowelizacja TK

Ustawa tego samego dnia trafiła pod obrady senatu. Po nocnym procedowaniu dzisiaj senat również przegłosował ustawę bez żadnych poprawek Nowelizację poparło 59 spośród 60 głosujących senatorów PiS oraz jeden senator niezależny Jarosław Obremski. Przeciw było wszystkich 23 głosujących senatorów PO. Od głosu wstrzymała się senator niezależna Lidia Staroń. Ponadto od głosu wstrzymał się jeden senator PiS Zbigniew Cichoń.

senat TK

Bezpośrednio z senatu ustawa trafiła na biurko Andrzeja Dudy. Prezydent od razu podpisał nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Oznacza to m.in., że dojdzie do ponownego wyboru pięciu sędziów TK oraz skrócenia kadencji obecnego prezesa TK.

Prezydent TK

 

Czytaj również: „Zamach na Trybunał – krzyczą zamachowcy”