Nie wiesz co to znaczy? Pisior Ci wytłumaczy

06.03.2016

Przy okazji oglądania mojego ulubionego teleturnieju „1 z 10″ niejednokrotnie podziwiałem swoich dawnych nauczycieli za to, że potrafili przekazać swoją wiedzę tak abym aż tyle zapamiętał. Okazało się, że teraz przyjdzie mi podziwiać innych idoli z niebywałym darem pedagogicznym. Tymi idolami są Pisiory. Pod tym pojęciem rozumiem zarówno (p)osłów i (p)osłanki niepodzielnie nam panującej partii jak i jej niebywale uzdolniony na tym polu elektorat. Jeśli dotąd nie toczyliście dyskusji z żadnym wyborcą PiS to nie macie pojęcia jakie oni wytłumaczenia potrafią znaleźć dla niekoniecznie zgodnych ze zdrowym rozsądkiem, prawem, czy choćby obietnicami z kampanii wyborczej poczynań. Poniżej kilka przykładów.

„Czterej pancerni i pies” – Za powszednich rządów PiS, ilekroć w TVP Historia nadawano ten kultowy, za czasów naszej młodości serial, przed lub po emisji każdego odcinka grono bufonów zamieniało TVP Historia w TVP histerię ,robiąc ciemnemu ludowi wykłady, że tak naprawdę Janek był be, ruskie jeszcze bardziej be, a Szarik to już nawet lepiej nie mówić, bo to rusko niemieckie jakieś bydlę. Kto to oglądał nie wiem, kto im za to płacił się domyślam ,celu nie rozumiem. Każdy choć trochę myślący Polak wie jak było naprawdę, a do tych niemyślących żaden bufon z okienka i tak nie przemówi. Jak wiadomo historię piszą zwycięzcy ,za czasów Szarika historię pisali nam ruskie. Ja natomiast dla równowagi chętnie posłuchałbym opowieści panów bufonów, na temat wyczynów niejakiego „Łupaszki” i jemu podobnych nazwanych teraz szumnie żołnierzami wyklętymi…

Imigranci – PiS jak wiemy deklarował swój sprzeciw w kwestii przyjmowania uchodźców. Ja rozumiałem ten sprzeciw tak: po dojściu do władzy odwołujemy wszystko co ustalili „udaczniki” z peło ,zwołujemy posiedzenie eurokołchozu, na którym rozpoczynamy nowe negocjacje i twardo bronimy interesu Polski. Do tego ,aby mieć silniejszą pozycję przetargową rozpisujemy referendum ,w którym pytamy Polaków czy chcą przyjęcia potencjalnych terrorystów do naszego kraju.

referendum ws imigrantów 1

Pomóż Kukiz’15 zorganizować referendum w tej sprawie. Razem zmusimy władzę do zmiany decyzji o przyjęciu imigrantów przez Polskę – http://dzienreferendalny.pl/

Nawet nie wiedziałem, w jakim żyłem błędzie

Po wyborach wytłumaczono mi – trochę w telewizorni (p-osły i p-osłanki), ale większość w internecie (świadomy i myślący samodzielnie, tj tak jak ojciec tranzystor ,mały rycerz i niezależna zapodają, elektorat PIS) ,że PIS w sumie to nie obiecywał ,że będzie przeciwny, że to wszystko to wina PO i już się nic nie da zrobić, że referendum na ten temat to zły pomysł, bo wiąże się z opuszczeniem przez Polskę eurokołchozu ,a Polacy w eurokołchozie być chcą ,jeden mój dyskutant nawet coś bredził, że to wredny zły Kukiz proponując referendum zastawił pułapkę na szlachetny PiS. Po co na co i dlaczego Kukiz miałby stawiać jakiekolwiek pułapki, i jakim cudem to referendum miałoby się taką pułapką okazać mój dyskutant już mi nie wytłumaczył. Natomiast w dalszej części swojego wywodu nie omieszkał wytłumaczyć mi kim była moja matka ,ojciec i jaki to ja głupi jestem. Ponadto dowiedziałem się też trochę o swojej „prawdziwej” narodowości ,bo przecież jak nie jestem za PiS to Polakiem być nie mogę.

Skoro macie pisiorki taki dar pedagogiczny, to mi wytłumaczcie jak Wam nie wstyd ,choćby widząc co PiS robi w kwestii imigrantów tak bezczelnie kłamać. Przykładem na te kłamstwa, niech będzie niedawna wypowiedź Błaszczaka, który najpierw obwieścił ,że Polska w lipcu na okoliczność Światowych Dni Młodzieży i zjazdu naszych obrońców z NATO zamyka granicę ,a potem jednym tchem dodał że… nie należy tego łączyć z kryzysem imigracyjnym. Bo przecież PiS jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców podobnie, jak jest przeciwny komunistom (no chyba że Kryże, Piotrowicz i Jasiński) i Peowcom (no chyba że swojego czasu Gilowska, a teraz Gowin i inne popeowskie odpady pochowane gdzieś na niższych stołkach). Kiedyś jak będzie mi się chciało, to pogmeram tu i ówdzie zobaczymy ilu i komuchów i peowców w PiS znajdę.

Smoleńsk – wytłumaczono mi ostatnio, na czym polegała cała szopka z porównywaniem parówki do tupolewa. Otóż  chodziło tylko o ukazanie praw fizyki, jakie oddziałują na parów… tzn samolot. Na moje zdziwione stwierdzenie ,że co prawda parówka i samolot podlegają tym samym prawom fizyki, ale mają nieco inną strukturę odpowiedziano mi ,że się nie znam, bo w fizyce i eksperymentach z nią związanych często naukowcy posługują się modelami.

dowody smoleńskie

Wobec rozumowania: „piznę se modelem tj parówką o brzozę ,to będę wiedział co się stało z tupolewem” czapki z głów. Mądry człowiek to musiał wymyślić, ale co się dziwić, głupiego PiS by do komisji badającej „zamach” nie wpuścił.

Osobną bajką jest tłumaczenie wszystkiego żelaznym kontrargumentem, cytuję: „ty sobie zobacz co robiła PO” koniec cytatu. Kochane PiSiorki co robiła PO to my dobrze wiemy ,bo gdybyśmy nie wiedzieli to byście przez kolejne 8 lat brali po rzyci i marudzili jak to wybory w Polsce są sfałszowane.

521e0f2f078f5

Ciekawym jakie opowieści z krypty przeczytam, jak zacznę pisać że robicie to samo co PO tylko dwa razy bardziej…

2 Komentarze

  1. A ja ze swej strony dodam, że ciekaw jestem jakimi „faktami” PiS nas uraczy w sprawie wypadku Dudy – jak na razie wszyscy mówią o oponie ale jej strzępów nie pokazują…
    No i rozbawiły mnie ostatnio tłumaczenia pisiorków poparcia Belki przez rząd, oraz zapowiedź poparcia Tuska przez PiS. Otóż okazuje się, że tych „zdrajców narodu”, których Macierewicz chciał przed Trybunał Stanu postawić, PiS popiera dla naszego dobra, żeby trzymać ich z daleka od Polski ;-) Oczywiście wszyscy zapominają, że na stanowiskach o które się starają mogą więcej szkody nam narobić niż w Polsce… Koniec końców – zamiast obiecanych rozliczeń i „więzienia” dla peowskich „zdrajców” PiS „zsyła” ich (dla dobra Polski i Polaków oczywiście ;-) ) na „europejskie stołki”, warte co miesiąc grube eurasy ;-)
    http://www.wsensie.pl/dummy-category-3/item/12150-osmiorniczki-nie-zaszkodzily-pis-popiera-belke-a-niedawno-widzial-go-przed-trybunalem-stanu
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ryszard-Czarnecki-rzad-PiS-poprze-Donalda-Tuska,wid,17611114,wiadomosc.html?ticaid=116994

  2. Zgoda poza jednym : tych zdrajców to ja bym w cudzysłów nie brał :)