Fikołki i inne figury retoryczne

Zaczynają się potwierdzać moje słowa . Władza zaczyna zużywać partię rządzącą ,zresztą PIS wcale się przed tym zużywaniem nie broni ,co więcej  partia ta ufna w swą potęgę zaczyna coraz bardziej władzy dopomagać,a w miarę jak to robi trole pisowscy ( ci płatni i ci którzy działają społecznie) muszą coraz bardziej wykazywać się inwencją twórczą ,aby ciemnemu ludowi wytłumaczyć co jak i dlaczego,a jak się już nie da wytłumaczyć to przynajmniej jak najbardziej zminimalizować straty . Powstają z tych starań takie dziwy i cuda że niech się cuda Tuska chowają . Istne retoryczne fikołki i fikoły ,jak tak dalej pójdzie tylko czekać jak zaczniemy podziwiać jakiegoś pisowskiego emeryta jak kręci spiralę śmierci ( o bulwa nawet nie czuję że rymuję :) ) .

Koronnym przykładem na to niech będzie słynne już „Koryto plus ”  Jak pamiętamy i pamiętać będziemy aż po kolejne wybory ,a jak będzie trzeba to i dłużej ,ekipa PISowska w składzie następującym: Barbara Bartuś, Joanna Borowiak, Lidia Burzyńska, Zbigniew Chmielowiec, Anna Cicholska, Tadeusz Cymański, Anita Czerwińska, Zbigniew Dolata, Krzysztof Głuchowski, Jerzy Gosiewski, Teresa Hałas, Wiesław Janczyk, Jan Kilian, Joanna Kopcińska, Jarosław Krajewski, Jacek Kurzępa, Joanna Lichocka, Krzysztof Lipiec, Paweł Lisiecki, Marzena Machałek, Jerzy Materna, Mieczysław Miazga, Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz, Piotr Polak, Łukasz Schreiber, Krzysztof Szulowski, Jacek Świat, Sylwester Tułajew, Piotr Uściński, Krystyna Wróblewska, Sławomir Zawiślak, wysmażyła nam projekt ustawy o podwyżkach dla parlamentarzystów ministrów i pani premier ,a także o wynagrodzeniu i dożywotnich emeryturach dla obecnej pierwszej damy i jej poprzedniczek . Jak również pamiętamy całą akcję na światło dzienne wyciągnął nasz człowiek w polityce Pan Kukiz i nastała cisza…. tzn ze strony pisiorków ,bo w całej reszcie społeczeństwa się zagotowało i na PIS posypały się w „internetach” gromy. Potem zaczęły się ze strony pisiorków fikołki już znane i oklepane na które już coraz mniej ludzi zwraca uwagę ,a mianowicie ” zobacz sobie co robiło PO” ,jakby kradziejstwo PO oznaczało, że mamy teraz obowiązek pozwolić na kradziejstwo . PIS. Potem PIS się z” Koryto plus” wycofał i wysmażył już nie fikołka a gigantycznego ,żeby nie powiedzieć monumentalnego wręcz fikoła. Oto w eter poszło i zostało z ochotą przez monitorujących za naszą kasę internet pisowskich wojów że PIS się z Koryto plus wycofał bo PIS słucha ludzi… O matko i córko – PIS może słucha ludzi ale ich nie słyszy bo gdyby słyszał to by nigdy z taką idiotyczną propozycją żaden poseł PIS nie odważył się wystąpić, a jeśli nawet PIS wyjątkowo  usłyszał to jakoś z daleka i na raty ,bo przed definitywnym wycofaniem się z Koryto plus mieliśmy jeszcze drugi projekt „Korytko plus „posła Łukasza Schreibera który przewidywał to samo tylko w nieco mniejszej skali. Był też fikołek głoszący że prezes nie wiedział ale przynajmniej w moich oczach ten fikołek zakończył się upadkiem na zbitą d…ę i  moim gromkim śmiechem połączonym ze spazmatycznym i konwulsyjnym kulaniem się po podłodze z powodu tegoż śmiechu. Bo prezesowi to że ” nie wiedział ” nie przeszkadzało za tym projektem podnieść swojego  niepokalanego skrzydełka.

Z wielką ciekawością czekam jakie fikołki będą czynili  fani PIS ,aby wytłumaczyć nam kolejne dziwne kroki PIS takie jak chociażby cieplutka jeszcze ustawa  nowelizująca prawo energetyczne w wyniku której posiadaczy aut z LPG mogą dotknąć znaczne podwyżki i w myśl której Polacy handlujący tym paliwem uznawani są przez partię rządzącą za potencjalnych złodziei i zmuszani do zapłacenia dwa razy po  10 milionów złotych ” na poczet potencjalnie niezapłaconych podatków” Tylko czekać aż każdy facet będzie musiał wpłacić do budżetu po 5 milionów złotych na poczet niezapłaconych potencjalnie alimentów .Wszak ptaszki mamy wszyscy i niektórzy nie wahają się ich używać nie tylko do siusiania ….