„Beka” z KO(D)micznych ,czyli ciąg dalszy nastąpił

25.01.2016

Kto by pomyślał ,że „Komiczni Obrońcy Demokracji” ,będą takim wdzięcznym tematem do opisywania. Mało tego, tytuł tego artykułu okazał się proroczy ,bo oni naprawdę robią się coraz bardziej komiczni i jak to mówi nieco młodsza ode mnie młodzież „mam z nich bekę”. Dlaczego?

Przykład pierwszy

Oglądam ja sobie któregoś wieczorka wiadomości. Relacja z kolejnego szlajania się po ulicach ,krótki wywiad z demonstrantem ,pytanie do demonstranta na temat zarzutów PiS ,że to współuczestnicząca w ulicznicach (a co – są miesięcznice ,to ulicznic nie może być?) PO rozwaliła demokrację i odpowiedź pana, która zwaliła mnie z nóg. Wybaczcie, że nie zacytuję dosłownie ale leciało to mniej więcej tak: „Tak twierdzi obecna władza, ale ja tej władzy nie wierzę i jestem tu bo ta władza zniszczy demokrację w Polsce.”

Co w tym śmiesznego spytacie? Aby odpowiedzieć rozłóżmy tę wypowiedź – godną co najmniej młodego wykształconego z wielkiego miasta na czynniki pierwsze.

Otóż facio nie wierzy w coś w czym akurat pisiaki trochę racji mają i co można łatwo sprawdzić ,choćby czytając jeden z naszych powszednich artykułów („Zamach na Trybunał – Krzyczą zamachowcy”), natomiast wierzy w coś czego sprawdzić na dobrą sprawę nie można. Wierzy w wizję przyszłości nakreśloną mu przez „Rysia POmpkę” (kuźwa ,wybitny ekonomista ,wybitny bankowiec ,celebryta a teraz jeszcze nowy Jackowski – no ale co tu się dziwić przecież jak to mawia Ferdek – głupka by w telewizji nie pokazywali). Ponadto facet nie ogarnia tego ,że PiS tylko jeszcze bardziej wynaturzył patologię, której twórcami byli wszyscy, którzy po 1989 roku w Polsce rządzili. Każdy, kto przychodził do żłoba brał sobie media ,spółki i pewnie brał sobie też trybunał, tylko robił to ciszej i rzucał jakieś ochłapy opozycji, co by za dużo nie kwakała.

Demokracja w Polsce została ograniczona do tego ,że raz na jakiś czas ogłupione propagandą mniejszego zła maszynki do głosowania, mają prawo wybrać PO ,albo PiS i wara inaczej ,bo jak sobie zagłosują na takiego Kukiza na przykład ,to stają się gówniarzami ,spóźnionymi rewolucjonistami ,ćpunami i inną patologią. Taka demokracja w Polsce kwitnie i kwitnąć będzie, bo PiS może przejąć i odwołać wszystkich i wszystko, ale wyborów przejąć i odwołać się nie odważy. Nie te czasy  panie demonstrancie. Ale facio nie poczyta, nie pomyśli, tylko łyka co mu powiedzą i wie że PiS mu coś tam ,kiedyś tam zniszczy.

KOD-PO 1

Przykład drugi

Mam znajomą, której syn udzielał się przez chwilę ze znajomymi w tych ulicznicach. Pytam się młodzieńca o co to on walczy ,odpowiada - „O Polskę”. Pytam z kim o tę Polskę walczy. On mi na to „Z kaczorem i Kukizem”. Że z kaczorem to jeszcze jestem skłonny zrozumieć, ale pytam się małolata co mu za niedemokratyczność Kukiz wyrządził – „Bo Kukiz chce obalić demokrację i zrobić przewrót jak na Ukrainie”

Takie bzdury im plotą żeby wyprać im mózgi. Rysiu jak na takiego speca od wszystkiego, mógłbyś się bardziej wysilić. Nagadaj im że Kukiz będzie uśmiercał noworodki ,aby kaczor mógł je pożreć ,albo że Kukiz będzie rżnął tj chciałem powiedzieć wyżynał wszystkie blondynki w za krótkich spódniczkach ,wtedy młodzieńcy pójdą ochotniej, zwłaszcza fani blondynek. Ten konkretny przypadek nawróciłem jednak na dobrą drogę .Pokazałem mu jaką to demokrację mieliśmy i nadal mamy w Polsce ,napomknąłem mu coś o idei JOW (choć się z nią nie zgadzam do końca) no i już pyska za petrusiem nie drze.

Przykład trzeci

Znów demokraci wypowiadają się przeciwko referendum ,a więc przeciwko jednemu z najważniejszych instrumentów demokracji ,który daje możliwość wypowiedzi tym którzy niby powinni w myśl demokratycznych zasad być suwerenem władzy w Polsce. Tym razem obsobaczają jak najbardziej słuszną propozycję Kukiza abyśmy wypowiedzieli się na temat przyjmowania do Polski uchodźców (o tym w innym tekście – „Referendum głupcze!”).

Te trzy przykłady pokazują, czego tak naprawdę bronia kody, peowce i petrusie. Oni bronią koryt, bo fasadowa demokracja w Polsce zagrożona nie jest. Dalej media będą prać Wam mózgi i mówić jak macie głosować i nadal raz na jakiś czas, połowa obywateli będzie łazić do wyborów i wybierać nam do władzy POPIS i kolejne klony tych partii ,a druga połowa będzie siedzieć z dupami w domach, oglądać tańce z gwiazdami i inne pierdy, a potem babulić, że znów ci sami rządzą. A kto ma wybrać innych? Urzędasy i mohery? Chyba w garbate aniołki wierzycie…

Zainteresujcie się ludzie polityką bo ona interesuje się Wami każdego dnia. Narodem świadomym trudniej manipulować choćby za pomocą takich bzdur jakie powyżej opisałem… lub używając metod opisanych w „Sztuce manipulacji”