O taśmach raz jeszcze

„Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor” (z przemówienia Józefa Becka)

Na temat afery taśmowej wypowiedzieli się już niemal wszyscy. Wypowiedzieli się mądrzejsi ode mnie głupsi ,a nawet totalni debile (Stefan). Na ogół unikam opisywania tematów, którymi media zasypują nas dwadzieścia cztery na dobę tym razem jednak zrobię wyjątek. Dlaczego? Dlatego, że ci mądrzejsi, głupsi i debile nie powiedzieli jednej rzeczy. Ale po kolei

Zacznijmy od wyjaśnienia skąd do tak dennej imprezy został dobrany cytat z przedwojennego przemówienia polskiego ministra spraw zagranicznych Józefa Becka

Ano stąd że niezależnie od tego jaki większy robal stoi za stonogą, właśnie honoru co niektórym brakło i nadal brakuje. Mówiąc prościej, chłoptasie nami rządzą – nie ludzie honoru. Zasmarkani chłoptasie w krótkich obsranych gaciach. Wymieńmy paru z nich i podpowiedzmy jak się powinni zachować i to już w chwili kiedy taśmy pierwszy raz zostały opublikowane, gdyby honor nie był pojęciem im obcym

Radzio: – „Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa” – powiedział szef MSZ w rozmowie z Vincentem z ziemi brytyjskiej do Polski Rostkowskim. Dalej jak pamiętamy uroczo nazwał polską politykę zagraniczną g…em. Politykę, którą sam konsekwentnie prowadził przed taśmami i po taśmach zresztą też.

Jak zachowuje się polityk i człowiek honoru? Czy prowadzi dalej politykę z którą się nie zgadza bo mu na dobrze płatnym stołku wygodnie? Nie! Facet taki PODAJE SIĘ DO DYMISJI!!!!!!!

Sienkiewicz – Chłopczyku, skoro jesteś zdania że Polska istnieje tylko teoretycznie ,to honorowy facet po wyjściu na jaw ,że coś takiego powiedział, powinien zrzec się stanowiska i wyemigrować, a co bardziej porywczy strzeliłby sobie po prostu w łeb, bo Polska istnieje teoretycznie dzięki między innymi jego rządom.

Belka – Za samą chęć „wyborczego” drukowania kasy ,w imię nieoddania żłoba innym (nawiasem mówiąc wcale nie lepszym bo z PIS) trybunał stanu się należy albo inny sąd. Jak już to w którymś z artykułów tłumaczyłem Niesiołowi jak nie pasuje demokracja to wypad do Korei Płn.

Tyle o poszczególnych politykach teraz honorowe wyjście dla PO.

Otóż okazję na honorowe wyjście z sytuacji PO przespała o rok. W imię odwiecznego „Polacy nic się nie stało” PO za pomocą zbrojnego ramienia rządu dokonała najazdu na redakcje „Wprost”. Żadna głowa nie poleciała a jeśli poleciała to w następstwie późniejszych gaf i tylko na inne stanowisko.Teraz doktor Ewa się obudziła i radzio podał się do dymisji ale co usłyszeliśmy potem? Potem usłyszeliśmy że ten skompromitowany ze wszystkich stron człowieczek będzie jedynką na liście PO w ” Bydgoszczu”, a Stefan już zieje jadem jak to wszyscy prześladują najwspanialszą od czasów Mieszka I jedynie słuszną i godną rządzenia siłę polityczną.

Na koniec sparafrazuję Pana Michnika. Idą wybory.

Zabierzmy Polskę tym gówniarzom!