Konwencja i Strategia KWW Kukiz’15

Jak wszystkim wiadomo w niedzielę (27.09.2015r.) odbyła się w Warszawie konwencja strategiczna KWW Kukiz’15. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w mediach głównego nurtu (i to po obu stronach PO-PiS-owej barykady) wiadomości na ten temat jak kot napłakał, więc postanowiliśmy nieco przybliżyć społeczeństwu samą konwencję jak i przede wszystkim główne założenia Strategii ruchu Kukiz’15

Sama konwencja moim zdaniem udana i o wiele bardziej profesjonalna od tej z 27 czerwca w Lublinie. Jako pierwszy zabrał głos prof. Witold Kieżun, który swoje przesłanie adresował specjalnie do wszystkich woJOWników. Zaznaczył, że sytuacja w Polsce jest „krytyczna”. Zdaniem ekonomisty nasz kraj jest „kolonią”. Większość przemysłu i handlu jest w rękach zagranicznych i m.in. to sprawia, że Polska nie jest samodzielna. – Trzeba walczyć o to, żeby Polska była naprawdę Polską, nie tylko formalnie, ale faktycznie, z punktu widzenia również gospodarczego. Profesor mówił, że podstawową siłą walki o „coś nowego i lepszego, o taką czy inną reformę” są młodzi ludzie. Prof. Kieżun, zwracając się do członków Ruchu Kukiza, powiedział też, że ufa, iż „swoją wiarą” potrafią usprawnić ojczyznę. Jego wystąpienie zostało zakończone hasłem: Potrafisz Polsko. Również z telebimu puszczono wystąpienie Kornela Morawieckiego. Oba wystąpienia zostały nagrodzone owacjami. Następnie na scenie pojawił się Marek Jakubiak, szef Browarów Regionalnych – jedynka KWW Kukiz’15 w okręgu płockim. Przedsiębiorca opisał stan polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Mówił o reformie systemu podatkowego oraz pobudzeniu przedsiębiorczości. Potem jasne i spokojne przemówienie wygłosił Jacek Palkiewicz o stanowisku Kukiza w sprawie emigracji. Po Nim na scenie zjawiła się Pola Kukiz, która podziękowała Ojcu za walkę o Polskę dla niej oraz dla wszystkich Polaków a swoją przemowę zakończyła słowami:

„Tato często w wywiadach zaznaczasz, że jeśli nie uda Ci się zmienić tego kraju, to spakujesz nam walizki i wyjedziemy z kraju. Tato, nie chcemy wyjeżdżać, zostajemy z tobą. Walczymy!”. 

Dopiero wtedy na scenę wkroczył Paweł Kukiz, który przedstawił trójfilarowy plan naprawy państwa:

Konwencja 1

I. Demokracja. Przywróćmy obywatelom kontrolę nad państwem.
1. Nowa Konstytucja z większościową ordynacją wyborczą i obligatoryjnym referendum.
2. Wymiar sprawiedliwości pod kontrolą obywateli.
3. Pełna przejrzystość i jawność wydatków publicznych. 
4. Finansowanie partii z dobrowolnych wpłat obywateli.
5. Przełamanie podziału Warszawa – reszta Polski

Demokracja to rządy ludu, czyli państwo pod kontrolą obywatelską. Obecnie Polska jest „pod kontrolą neoarystokracji, partii urzędniczych, klanów, które uwłaszczyły się na Polsce w 1989 r.”, które raz na cztery lata zmieniają się przy „korycie”. Żeby obywatel mógł kontrolować władzę, należy przede wszystkim zmienić konstytucję i najbliższe lata trzeba poświęcić na tworzenie nowego, przyjaznego obywatelowi prawa. Poza tym należy zmienić ordynację wyborczą, znieść próg referendalny i wprowadzić system prezydencki. Kolejnym postulatem jest gruntowna reforma „wymiaru niesprawiedliwości”. W tym celu należy wprowadzić wybór sędziów okręgowych oraz prokuratora generalnego w wyborach powszechnych, jawność oświadczeń majątkowych sędziów oraz możliwość rejestrowania kamerą procesu sądowego. Opracowany został projekt ustawy o deregulacji systemowej, który należy przedstawić jako pierwszy w nowym Sejmie. Ustawa ta po pierwsze ustali nowe ramy tworzenia prawa – tak, żeby prawo było tworzone pod kontrolą obywateli i dla obywateli, a nie dla urzędników i polityków. Ponadto stworzy ona ramy do generalnego przeglądu polskiego ustawodawstwa i pomoże „wyrzucić większość szkodliwych przepisów na śmietnik”. Bez zmian USTROJOWYCH, bez przywrócenia państwa Obywatelom i odebrania Polski partyjnym klanom nie ma szans na poprawę bytu ekonomicznego Obywateli.

II. BOGACTWO. Przywróćmy obywatelom kontrolę nad ich pieniędzmi.
1. Ograniczenie zadłużenia Polaków
2. Koniec z neokolonialną polityką gospodarczą
3. Proste, niskie i sprawiedliwe podatki
4. Radykalne uproszczenie prawa i administracji – deregulacja systemowa
5. Likwidacja sitw politycznych w administracji rządowej, samorządowej i spółkach skarbu państwa.

Bogactwo, czyli „kontrola obywatelska nad pieniędzmi i poczucie bezpieczeństwa bytu”. Państwo zabiera do 70 procent pieniędzy obywateli i rzuca nam ochłapy. Rządzący na pewno powiedzą, że obywatel wie, ile ma wydawać, on ma kontrolę. Prawda jednak jest zupełnie inna, kontrolę nad naszymi pieniędzmi mają obce korporacje i banki. Czy podatki w Polsce są proste? Czy podatki są przejrzyste? Przepisy są tak skomplikowane, że trzeba je stale na nowo interpretować. Podatek CIT daje prawo do kontrolowania przez państwo tego co dzieje się w przedsiębiorstwach. W Polsce nie ma systemu podatkowego, tylko są „dziesiątki tysięcy przepisów, dzięki którym korporacje są w stanie wyprowadzać z Polski pieniądze”. Jednym z podstawowych założeń jest sprawiedliwe opodatkowanie wielkich zagranicznych korporacji, które obecnie prawie nie płacą w Polsce podatków. Nie może być tak, że polscy pracownicy i polskie Małe i Średnie Przedsiębiorstwa są dyskryminowane wobec podmiotów zagranicznych. Należy przede wszystkim zrównoważyć budżet, uszczelnić VAT oraz skończyć z „marnotrawstwem”. Rozwiązaniem jakie proponuje Ruch Kukiza jest 1% podatek przychodowy dla wszystkich. Daje on w budżecie 27 miliardów więcej.

III. BEZPIECZEŃSTWO. Przywrócimy obywatelom bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.
1. Silna armia i system obrony terytorialnej
2. Ambitna i realistyczna polityka zagraniczna
3. Polska waluta narodowa jako gwarant bezpieczeństwa
4. Niezależna i suwerenna polityka energetyczna
5. Policja zdecentralizowana i związana z lokalnymi społecznościami.

Polska strategia obronna powinna opierać się na dwóch równorzędnych elementach: niewielkiej, ale mobilnej, dobrze uzbrojonej i nowoczesnej armii regularnej, zdolnej do szybkiego manewru i operacyjnego współdziałania z NATO oraz Obronie Terytorialnej opartej na powszechnej mobilizacji ludności. Jednostki wojsk OT powinny być przygotowane do prowadzenia ochrony i obrony miejscowej w stałych rejonach odpowiedzialności w ścisłym współdziałaniu z wojskami operacyjnymi oraz z miejscowymi organami władzy, służbami i strażami, organizacjami pozarządowymi i społeczeństwem.
Polska policja funkcjonuje niesprawnie, ale nie dlatego, że mamy złych policjantów, ale dlatego, że mamy system, który wraz z każdą zmianą partii u władzy powoduje, że partia ta natychmiast zmienia komendanta głównego, komendant główny zmienia komendanta wojewódzkiego, komendant wojewódzki zmienia komendanta powiatowego i tak schodzą do szczebla komisariatu. Najważniejszym zadaniem PP jest służyć społeczeństwu, więc funkcjonariusze muszą być bliżej społeczeństwa (zwłaszcza lokalnego), żeby je poznać i nawiązać pozytywne relacje, co będzie skutkowało wsparciem działań Policji przez „zwykłych” ludzi. Dlatego niezbędna jest:
1. Decentralizacja polskiej Policji, zwłaszcza w obszarze działań prewencyjnych, i przekazanie większych uprawnień KWP.
2. Decentralizacja budżetu Policji wraz z przekazaniem uprawnień do KWP (chodzi o możliwość realizowania i finansowania przez KWP własnych celów a nie tylko wyznaczonych przez KGP).
3. Włączenie w struktury polskiej Policji Straży Granicznej i utworzenie czwartej służby – „Służby Granicznej Policji” (teraz jest: służba kryminalna, prewencyjna i logistyczna) w ramach Policji (podobne rozwiązanie jest w Niemczech).
4. Włączenie Inspekcji Transportu Drogowego do polskiej Policji i stworzenie Służby Ruchu Drogowego (na identycznych zasadach, jak w przypadku SG).
POZOSTAJE:
5. Utrzymanie scentralizowanej struktury Służby Kryminalnej oraz CBŚ ale jednocześnie wzmocnienie tych struktur na poziomie województwa (finansowo-logistyczne).

Strategia Kukiz'15

Kukiz’15 zrobi wszystko, aby Polacy nie musieli pakować walizek. Ugrupowanie „zrobi wyłom w systemie”, a po najbliższych wyborach Polska „będzie już inna” – My nie obiecujemy, bo my nie kłamiemy. My nie obiecujemy, bo szanujemy obywateli. Ruch Kukiz’15 nie chce i nie zamierza wchodzić z nikim w koalicję po wyborach.

Całą konwencję można obejrzeć w czterech częściach na poniższych filmach:

Czy po niedzielnej konwencji jeszcze ktoś wątpi w strategię ruchu Kukiz’15? Czy nie wierzy ktoś w możliwość zmian w Polsce? Strategia Kukiz’15 to realny plan zmian na lepsze! 

25 października 2015 roku idziemy wszyscy do urn i głosujemy na listę nr 7 i przynajmniej powtarzamy wynik majowy.

3 Komentarze

  1. Dziękujemy Panie Pawle Panu i Pańskiej Rodzinie za trudy jakie muszą znosić dla Nas Polaków, dziękujemy , że Bóg Nas nie opuścił i dał nam Pana Polaka i Patriotę , że chce Pan walczyć za nas, za ludzi , otumanionych, nie wiedzących co tak naprawdę dzieje się wokół nas. Dziękujemy Panie Pawle ! Wierzę , że ludzie tuż przed głosowaniem otrząsną się z tego chorego letargu i każdy Polak jak jeden mąż , stanie na wysokości zadania i odda swój tak cenny głos na POLSKĘ,NA PANA !Jestem całym sercem z Panem i POLSKĄ tą WOLNĄ OD KORUPCJI I ZŁODZIEJSTWA, OSZUSTWA I MORDERSTW itd……….

  2. Dotąd wiedziałam jedno : nie zagłosuję na bandę czworga czyli PO-PiS-PSL-SLD(&spółka).
    Teraz, po przeczytaniu tego sensownego programu oraz wytypowaniu wcześniej dwóch młodych osób i mądrych ( miejsce 6 i 11 ) z listy „Kukiz15″ w Okręgu 9, spokojnie idę głosować. Ufam Bogu też, że Ruch Kontroli Wyborów poradzi sobie z próbami fałszerstw i zwycięży Młoda Patriotyczna Polska zgromadzona na listach KUKIZ 2015.

    • My też wierzymy że się uda jednak dużo będzie zależało od nas samych . Kukiz i jego ruch nie mogą liczyć na przychylność mediów stąd w ramach struktury bez struktur promujemy ten projekt w miarę swoich skromnych możliwości. Musimy iść na wybory wszyscy ,bo ONI wysokiej frekwencji boją się jak ognia. To w niegłosującej dotąd połowie Polaków leży klucz do zmian . Jeśli znów frekwencja będzie niska to katolicy zagłosują na PIS urzędnicy na PO a my zostaniemy z ręką w nocniku Pozdrawiam serdecznie Pani Romko