Komor i Duda = OBŁUDA!

Bronisław Komorowski i Andrzej Duda to dwóch kandydatów, którzy są przekonani o swojej wygranej, a przynajmniej o starcie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Obaj chwalą się swoim politycznym doświadczeniem. Obaj zajmowali różne stanowiska zarówno w parlamencie jak i różnych ministerstwach.

Obaj byli zamieszani w podejrzane sprawy!

Komorowski w latach 2000 – 2001, pełniąc funkcję Ministra Obrony Narodowej podjął decyzję o lokalizacji bazy dla samolotów F-16 w Krzesinach. W związku z dużą liczbą skarg mieszkańców m. In. na hałas przekraczający normy – Najwyższa Izba Kontroli postanowiła zbadać sprawę. Inspektorzy NIK podkreślili, że w dokumentacji brakuje analizy skutków decyzji o lokalizacji pod względem zagospodarowania przestrzennego, ekonomicznym, prawnym, bezpieczeństwa ludności czy ochrony środowiska. Pracownicy NIK natrafili jedynie na ślad takiego dokumentu, który został zniszczony wbrew prawu.

Andrzej Duda natomiast w 2009 roku – jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta-namówił urzędującego wtedy Lecha Kaczyńskiego do błyskawicznego ułaskawienia biznesmena  Adama S. skazanego za wyłudzenia i oszóstwa. Aktu łaski dokonano bez opinii sądu i wbrew stanowisku Prokuratury Generalnej. Po ułaskawieniu ów „biznesmen” współpracował z zięciem Lecha Kaczyńskiego. Tak jak w przypadku decyzji Bronisława Komorowskiego, tak i w przypadku tego ułaskawienia w tajemniczych okolicznościach zaginęły dokumenty – końcowy wniosek o zastosowanie prawa łaski, prawdopodobnie podpisany przez Dudę.

Zastanawiające jest to, że w poważnych instytucjach państwowych giną dokumenty urzędowe, które mogłyby potwierdzić lub zaprzeczyć winie wysoko postawionych urzędników… W najlepszym razie świadczy to o nieudolności obu panów, niekompetencji i braku nadzoru nad tym co się działo w ich resortach.

Czy polityk i urzędnik zawsze będą bezkarni? 

To niestety tylko jeden z przykładów PO-PiS-owej „nieskazitelności”, „prawości” i „uczciwości” nie tylko politycznej.

Czy aby na pewno w II turze chcecie wybierać między tymi, którzy za nic mają odpowiedzialność za swoje decyzje i w przeszłości dopuszczali się różnego rodzaju nadużyć?

Pokaż dupę PO-PiS-owi oddaj głos swój Kukizowi