Kłamstwo prywatyzacyjne czyli kolejna „prawda” PIS

Od Smoleńska o którym tylko „Paranoja i Schizofrenia”, z panem Antonim mądrym, że aż hej na czele znają „prawdę”. Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że tylko oni mają monopol na prawdę w każdej dziedzinie naszego życia. Ich „prawda” sprowadza się do jednego. Za wszystkie klęski ojczyzny naszej umiłowanej odpowiadają Niemce, Żydy i Tusk. Podobnie jest w kwestii złodziejskiej prywatyzacji. Wg PIS to PO wyprzedało za bezcen majątek narodowy i taka oto „prawda” jest nam wbijana do głowy na każdym kroku. Niestety ,jak w większości przypadków głoszonej przez PIS „prawdy” jest to g…o prawda. Aby to udowodnić, przyjrzyjmy się ile to polskich firm sprzedano kiedy to PIS rządził ,lub politycy dzisiejszego PIS mieli na to rządzenie wpływ.

Rząd Jerzego Buzka koalicja AWS – UW – od 3. X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów. W rządzie tym stanowiska ministrów piastowali: ŚP Lech Kaczyński i Rysiek Czarnecki.
Rząd Kazimierza Marcinkiewicza koalicja  PIS – LPR – Samoobrona – od 31. X. 05 r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 zakładów.
Rząd Jarozbawa Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.

Po wykonaniu prostego dodawania podanych powyżej liczb uzyskamy 1600 sprzedanych przez polityków PIS lub przy ich współudziale przedsiębiorstw .

Teraz skupmy się na wartości sprzedawanego majątku i okresie czasu w którym ta sprzedaż się odbywała. Tusio i kopaczowa w 8 lat sprzedali majątek za niespełna 59 miliardów złotych. Sam rząd AWS sprzedał majątek za 54 miliardy. jeśli do tego dodać poczynania Kazia i rządu tysiąclecia premiera Jarozbawa to obie kwoty się zrównują. A nawet jeśli pominąć już AWS to 289 zakładów sprzedanych przez PIS w niespełna dwa lata to również „imponujący” rezultat.

Nie dajcie sobie mydlić oczu. Nikt tu nie wybiela PO, partaczy  złodziei i kłamców trzeba pogonić ,ale nie zamieniajmy ich na takich samych partaczy złodziei i kłamców. PIS niczego nie odżydzi, nie odniemczy, a już na pewno nie odbuduje. Nie po to wszystko na równi z PO sprzedawali.

Tyle liczby. Zainteresowanych szczegółami „(nie)wyprzedawania majątku” przez PiS zapraszamy do lektury artykułu: „(Nie)Prywatyzacja wg PiS czyli tragikomedia w trzech aktach”

521e0f2f078f5

Jebać Obóz Władzy