Po wyborach – sukcesy i porażki

UFFF no to się skończyło. Wyniki wyborów nie są, co prawda jeszcze ostateczne ,ale pokuśmy się o krótkie podsumowanie „na gorąco”. Wynik Ruchu Kukiz 15 zostawimy sobie na deser, bo przy okazji jego omówienia chciałbym ,jak zwykle, pokusić się o kilka spostrzeżeń (o tym w kolejnym tekście „Daliśmy radę ,teraz do roboty”)

wyniki late poll

PIS 38% – Nie wierzę PIS .Niejednokrotnie o tym pisałem i nie mam zamiaru zmieniać zdania. Nadal uważam ,że to ta sama ekipa co PO i niczego dobrego spodziewać się po nich nie należy. Jednak nie zamierzam z powodu zwycięstwa PIS rozdzierać szat. Wypada pogratulować zwycięzcom i życzyć im i sobie, abym jednak się mylił, bo nie chodzi tu o to ,abym za rok powiedział „a nie mówiłem?” ,tylko o Polskę i naszą wspólną pomyślność. Tak więc gratulacje bo wolę wyborców uszanować trzeba, ale pamiętajcie pisiorki patrzymy wam na macki.

PO 23,4% - Z pewnością sukces tej partii. Jednak dla znacznej części wyborców kilka dróżek i orlików wybudowanych na kredyt, jest ważniejsze niż zwykła uczciwość. Im też trzeba patrzeć na rączki, abyśmy przy kolejnych wyborach, kiedy już PIS zawiedzie,  nie spotkali się z sytuacją, że znów „obiektywne” media przedstawią nam nową nadzieję złożoną ze starych ludzi. Będziemy uważnie śledzić ruchy członków tej partii ,aby w stosownej chwili przypomnieć Polakom z kim mają do czynienia

Nowoczesna 7.2% – No cóż …. Ich sukces ,nasza porażka. Polacy wpuścili do sejmu schładzaczy gospodarki i patriotów podatki płacących na Cyprze. Nie życzymy powodzenia .

Zlew 7% - Zmiana szyldów nie pomogła co budzi nadzieje na to że świadomość obywatelsko – historyczna w narodzie nie zginęła (zginęła w przypadku elektoratu PIS) ,ale oni są inni ,a poza tym mieli do wykorzystania samograja w postaci kradziejskich rządów ch…a d…y i kamieni kupy

PSL 5.7 % – Mamy nadzieje, że we wtorek będzie mniej

Korwin 4.9% – Mamy nadzieję że we wtorek, nie będzie więcej

Razem 3.9 – Dobry początek . Efekt nowości w tym przypadku podziałał mniej, niż w przypadku Kukiza ,ale to jasny sygnał, że ta partia ma przyszłość. Miejmy nadzieję, że zachowają swoją tożsamość, i nie wdadzą się w żadne układy z lewizną w postaci Millerów, Czarzastych, Palikotów i innych kawiorowych pozorantów z wiadomą przeszłością. Młodzieży, róbcie spokojnie swoje, kolejne wybory mogą być Wasze. Będę się Wam przyglądał z zainteresowaniem.

Frekwencja 51.6 – Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli los Polski we własne ręce .Mam nadzieję że zaśniecie w poczuciu dobrego wyboru. Mam nadzieję również że wspólnie dołożymy starań ,aby w kolejnych wyborach frekwencja była jeszcze wyższa. Przekonujmy, wyjaśniajmy, prośmy. Tylko masowy udział Polaków w wyborach sprawi ,że rządów nie będą nam wybierać mohery ,urzędasy czy inni bankowcy.

Sytuacja kilku ugrupowań jest niejasna – PSL, KORWIN, ZLew – może się okazać ostatecznie, że w parlamencie będą tylko 4 ugrupowania. Może jednak się okazać, że będzie ich 7. 

Teraz nie pozostaje nam nic innego tylko czekać na oficjalne wyniki PKW.