Daliśmy radę, teraz do roboty

Według wstępnych wyników wyborów, Ruch Kukiz 15 uzyskał 9 % poparcia. Opinie na ten temat pewnie będą różne, ja jednak wynik ten uważam za sukces. Pewnie mogło być jeszcze lepiej, ale nie ma sensu wracać do jałowej już teraz dyskusji, kto gdzie i kiedy popełnił błąd. Pisaliśmy o tym na bieżąco ,kto chce niech odgrzebie sobie nasze „przepastne” archiwa. Teraz najważniejsza jest przyszłość. Te 9% to jest szansa na odbudowanie zaufania wyborców ,nadwątlonego przegranym w sumie referendum ,hektolitrami gnoju wylewanego na Kukiza przez zawiedziony plankton z rozbuchanym aż do granic ego (tak tak „królewicze” od Korwina ,to o Was), przez sprzedajne media w końcu i myślę tu nie tylko o TVN ,o tych po drugiej stronie też. Tak więc panie i panowie cichutko i pokorniutko zabieramy się do pracy bo bycie w opozycji to też forma władzy. Nie raz pisałem swoje przemyślenia i rady dla Pawła Kukiza .Spotykało się to z różnym przyjęciem z waszej strony, Niektórzy mieli nam za złe, że ośmielamy się doradzać Pawłowi. Spotykaliśmy się też z głosami oburzenia, że prowadzimy kampanię na własną rękę. Wybraliśmy dla siebie jednak drogę życzliwych „pomocników” i wolnych i niezależnych recenzentów poczynań pana Kukiza i jego ruchu. Teraz więc tradycyjnie kilka spostrzeżeń na temat przyszłości ot tak do przemyślenia i wzięcia pod uwagę ,o ile zdaniem liderów ruchu okażą się słuszne.

Pawł Kukiz

1) To już nie przyszłość a teraźniejszość - genialna moim zdaniem wypowiedź Kukiza o tym że przypilnuje ,aby jedni dali nam po 5 stówek na dziecko ,a drudzy zabulili za ośmiorniczki. Super sprawa tak trzymać.

2) Cały czas brak medium które w sposób spójny będzie przedstawiać ludziom co ruch robi jak i dlaczego. Czy nam się to podoba czy nie ludzie tacy są że lubią mieć podane wszystko na tacy,a nie szukać myśleć czy dopytywać. PO ma tefałen PIS swoje Gebelsiarnie ,ruchowi przydałaby się np gazeta internetowa która jasnym prostym językiem mówiła by ludziom jak jest i rozrzucała swoje teksty wszędzie (tak jak to w miarę swoich możliwości my staraliśmy się robić).

3) Nie popierać biernie ustaw dobrych dla Polski ,tylko spotkać się w ciszy i spokoju i ustalić własne projekty, które chcemy przeprowadzić. W polityce nie ma nic za darmo. My popieramy ustawy dobre dla Polski, w zamian „oni” popierają nasze. Zyskujemy w ten sposób w oczach wyborców opinię aktywnych na scenie politycznej graczy a nie kolejnych żłopiących kasę podatnika statystów i pisowych podnóżków, a Polska oprócz ich dobrych ustaw, zyskuje nasze dobre ustawy .

4) W dalszym ciągu słowem i uczynkiem podkreślać swoją niezależność od PO-PiS. To klucz do dobrych notowań u wyborców antysystemowych popierających ruch tylko z powodu swojej wrogości do tychże partii a nie np ze względu na postulat  JOW ,a jest ich wśród wyborców ruchu i potencjalnych jego wyborców (bo należy myśleć o tym, jak w Polsce metodą małych kroczków przejąć władzę) naprawdę sporo.

Reasumując: te 9 % to jest wielka szansa ,aby powoli acz konsekwentnie rosnąć w siłę. My zrobiliśmy swoje zarówno jako wyborcy jak i skromni pomocnicy. Teraz Wasza kolej. To Wy musicie udowodnić że nie jesteście naszą pomyłką. Do roboty!

PS: Miny Sellina i Sawickiego podczas wypowiedzi przedstawiciela Kukiz 15 w wieczorze wyborczym – BEZCENNE  ;-)  ;-)  ;-)