Ankieta Prezydencka

Ostateczne wyniki naszej Ankiety Prezydenckiej:
Na dzień: 08.05.2015r godz. 22:00

[polldaddy poll=8784951]

W ramach informacji: Nasza „ankieta prezydencka” była niejednokrotnie umieszczana przez nas na wszystkich głównych portalach internetowych (m.in. interia, onet, wp, tvn24). Była zamieszczona również na forach głównych gazet zarówno ogólnopolskich (m.in. Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik czy Polska Times) jak i regionalnych (m.in. Gazeta Wrocławska, Pomorska, Dziennik Zachodni, Bałtycki czy Głos Wlkp.) Oczywiście ankietę zamieściliśmy również na portalach społecznościowych typu facebook na profilach lub grupach poparcia niemal wszystkich kandydatów na Prezydenta RP. Ponadto jak widzicie sami głosujący w dużej liczbie udostępnili ankietę na facebook-u, więc zrobiliśmy wszystko co było możliwe żeby „Ankieta” była jak najbardziej obiektywna. Dziękujemy

51 Komentarze

 1. Proszę aby tą ankietę upublicznić na innych forach , bardziej niezależnych, oraz by podawano ją dla znajomych.

  • Witaj Republikanin. Ankietę w miarę możliwości upubliczniamy gdzie się da. Nawet sam osobiście próbowałem upublicznić ją na profilach Dudy i Komorowskiego, niestety o dziwo nie pozwolono mi :-) . A tak już całkiem poważnie staramy się ją promować na wszelkich możliwych portalach i forach. Niestety czasami posty zawierające link do ankiety zostają uznane za nie zgodne z regulaminem i nie ukazują się. Jeżeli masz ochotę wstawiaj linki gdzie uznasz za stosowne i możliwe. Każdy oczywiście może to robić, gdyż zależy nam by była jak najbardziej obiektywna, przeprowadzona na jak największej grupie ludzi. Pozdrawiam

 2. Prezydent Bronisław Komorowski to poważny , z równoważony człowiek, wyraża się z szacunkiem o wszystkich obywatelach nawet o nieprzychylnych jego osobie, dobro Polaków jest jego celem w kierowaniu Polską chociaż to nie jest do końca rola Prezydenta. Uczciwość, szacunek dla innych, umiłowanie Polski i innych narodów to są cechy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na pewno ja i mam nadzieje większość Polaków bardzo ceni te Wartości.

  • Szanowny Panie Januszu. Ja również wyrażam się o naszym Panu prezydencie (oby żył wiecznie ) z należnym mu szacunkiem. Widocznie na większy już w moich oczach nie zasłużył.Pisze Pan że dbanie o dobro Polaków nie jest do końca rolą prezydenta,więc w takim razie co tą rolą jest i o czyje dobro prezydent Polski powinien dbać ,Somalijczyków?. Co do wypowiadania się z szacunkiem o osobach Panu Prezydentowi nieprzychylnych… Jak Pan na pewno zdążył zauważyć PIS nie jest również moją bajką,ale słowa cytuję „Jaki prezydent taki zamach” Może prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni” to sztandarowy przykład tego szacunku do było nie było urzędującej wówczas głowy państwa polskiego.Nadziei nie wolno odbierać więc i ja jej Panu do końca nie odbiorę,ale czy byłby mi Pan w stanie łaskawie wyjaśnić czym się to umiłowanie Polski przejawia? Na pewno wartości o których Pan pisze są ważne i nie chciałbym ,aby to co napiszę teraz trąciło populizmem ,ale co mi po prezydencie który rzeczywistość ogląda przez różowe okulary podobnie jak i partia której jest kandydatem? Jak zarówno Pan Prezydent jaki partia której jest kandydatem widzą zielone wyspy, dobrobyt a nie widza problemów Polaków którzy nie mieli szczęścia w odpowiedniej chwili w odpowiednim czasie przespać się na styropianie? Jak Pan Prezydent i jego partia chcą rozwiązać problemy kolejek po życie do lekarzy ,bezrobocia, wyludniania się Polski,jak oni po prostu tych problemów nie widzą a nawet jeśli czasem coś im na ten temat zaświta to i tak wytłumaczą to sobie po swojemu? Reasumując powyższe nie przekonują mnie żadne łzawe kawałki o tym jaki Pan Prezydent jest wspaniały ,bo koń jaki jest każdy widzi,a jeśli na wybory pójdzie większość obywateli uprawnionych do głosowania a nie tylko żelazne elektoraty niby różniących się od siebie PO i PIS czy też zawężając temat do wyborów prezydenckich,Pana Komorowskiego i Pana Dudy,to wyniki tych wyborów mogą niejednego zdziwić.

 3. bardzo wiarygodna ankieta 120 głosów na prywatnym blogu o poglądach nazistowskich

 4. Do ~fdggf:
  Po 1 – Mam rozumieć, że partyjny blog byłby bardziej wiarygodny skoro prywatny uważasz za niewiarygodny?
  Po 2 – Najpierw przeczytaj treści zamieszczone na blogu a nie pi….olisz głupoty. W którym miejscu znalazłeś te poglądy o których bredzisz pytam się?

  • Jesteś nazistą bo „podpalasz Polskę” mając czelność nie piać zachwytów nad łowcą jeleni, dudziem i rządami POPIS poczekaj jeszcze trochę to się dowiesz o sobie takich rzeczy jakie Ci się nawet nie śniły

 5. Prezydent Komorowski dba o obywateli? hahahah dobre sobie chyba podnosząc podatki i wiek emerytalny do 67 lat , gorszej propagandy już dawno nie słyszałem!! głosujcie dalej na PO to nie długo będziecie jeść ale liście z drzew bo na nic innego was nie będzie stać!

  • Jak to powiedział Niesiołowski „szczaw i mirabelki”. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

 6. W ankiecie brakuje możliwości: „oddam głos nieważny”.
  To nie jest to samo co „nie pójdę na wybory” albo „nie wiem”.

  • Czemu nie ma to od strony technicznej niech się kolega Jerry tłumaczy, natomiast biorąc pod uwagę wszelkie inne względy oddanie głosu nieważnego jest młynem na wodę rządzących.To miałoby sens gdyby to była zorganizowana akcja sprzeciwu obywatelskiego i musiałaby być ona odpowiednio nagłośniona w mediach i listami otwartymi do polityków. W przeciwnym razie media zrobią z oddających głosy nieważne głupków którzy nie potrafią wypełnić karty do głosowania. Może jednak warto się zastanowić nad oddaniem głosu ważnego? Kandydatów jest sporo i nie wierzę że żaden do Ciebie jakoś bardziej nie przemawia. Pozdrawiam

   • Niestety, żaden nie przemawia.
    Wykazuję maksimum dobrej woli ale niestety…
    A etap głosowania na „mniejsze zło” mam już za sobą.
    Tak samo nie bardzo przemawia do mnie głosowanie na kandydata A, żeby zrobić na złość kandydatom B i C razem wziętym. Może to być i dobry powód ale nie jedyny.
    Reasumując – doskwiera mi głupawa polaryzacja i zabetonowanie sceny politycznej, ale w imię antysystemowego protestu nie poprę ludzi, którzy mi się nie podobają (albo raczej ich poglądy, bo personalnie do np. pana Kukiza nic nie mam i darzę go sympatią)

    • Tak tylko ze nie zmienisz tego o czym piszesz tzn „głupawej polaryzacji i zabetonowania sceny politycznej” oddając głosy nieważne,bo tym samym sytuację która ci doskwiera przedłużasz o kolejne cztery lata. Można to zmienić na dwa sposoby podpalić Polskę ,albo wykorzystując kartkę wyborczą. Krwawej rewolucji robić nie warto bo nie ma z kim i efekt też wątpliwy,więc pozostaje jedynie poprzeć któregoś z kandydatów spoza „betoniarni” .

     • Obiecałem sobie, że już nigdy nie będę głosował na przekór samemu sobie i słowa zamierzam dotrzymać.
      Bycie człowiekiem póki co spoza układu czy jeszcze nie umoczonym nie jest jak dla mnie wartością absolutną. Ale doskonale rozumiem, że są ludzie, którym antysystemowo podoba się enigmatyczna uroda pani Ogórek, kara śmierci pana Korwina, prorosyjskość pana Jarubasa, bezwględny kapitalizm pana Wilka, nacjonalizm pana Kowalskiego czy jednomandatowe okręgi pana Kukiza.
      Mnie nic z tego nie pasuje. Nic na to nie poradzę. Sorry.

     • Oddanie głosu nieważnego uważam za jak najbardziej czytelne wyrażenie swego zdania przy urnie.
      Przekaz takiego głosu jest prosty: „żaden z kandydatów mi nie odpowiada”. Kropka.
      Czy to coś zmieni? Nie wiem. Być może nie. Być może tak samo nic nie zmieni jak zagłosowanie na kogokolwiek, kto nie dostanie się do drugiej tury.
      Twierdzenie, że nie warto oddawać głosów nieważnych jest tak samo uzasadnione jak to gdzieś tu już słusznie wyśmiane, że nie warto głosować na kandydatów z niskim poparciem, bo nie ma szans. :)

     • Bardzo mnie cieszy to że użyłeś niewinnej aluzji i użyłeś fragmentu z mojego tekstu. Świadczy to o tym że jednak ktoś to czytał :))) Jednak moim zdaniem to dwie różne sprawy. Jeśli popierasz jednego kandydata a głosujesz na innego i potem mówisz ze ten na którego byś chciał zagłosować nie ma szans to absurd do potęgi. Natomiast przekaz jaki niesie oddanie głosu nieważnego może jest i prosty,natomiast zupełnie nic nie wnosi do sprawy. Jeśli oddasz głos nieważny to nikt nie powie że „żaden z kandydatów Ci nie odpowiadał”Pis ogłosi że Twój głos nieważny to ściema i że sfałszowali a PO ogłosi że głos jest nieważny bo peatero niepoprawnie wypełnił kartę do głosowania.I w ten sposób Twój prosty przekaz zostaje rozmydlony tak jak oni chcą.

     • No przed tym, co tam sobie wymyślą i jak Ciebie na swoje potrzeby zetykietkują, to i tak nie uciekniesz. Zagłosuj na Kukiza, to PiS powie, że jesteś antysystemowy bo masz dość tak jak oni Komorowskiego i Tuska. PO powie, że masz już dość tak jak oni Smoleńska; SLD że jesteś przeciw tak jak oni rządom neoliberalnej prawicy; PSL, że tak jak oni jesteś przeciwny fobii antyrosyjskiej; Twój Ruch powie, że tak jak oni chciałbyś sobie bezkarnie przypalić a Ruch Narodowy, że tak jak oni chcesz walczyć z Żydami, którzy nami rządzą.
      Manipulacje faktycznymi preferencjami ludzi odbywają się na potęgę i temu nie zapobiegniesz. Już teraz jest to śmiech na sali; a erupcja zakłamania odbędzie się jak dwóch (albo dwoje) będzie walczyć w drugiej turze o elektoraty po reszcie, co odpadła. Jak w zeszłych wyborach pan Kaczyński, który przygarnął cieplutko elektorat SLD mówiąc jaki fajny był Gierek.
      Dlatego mam w głębokim poważaniu, co o moim głosie nieważnym powie w TVN pan Sztejnfeld albo pan Błaszczak. Niech go sobie interpretuje, jak mu się żywnie podoba. Mogę być dla nich nawet analfabetą albo ruskim agentem. Nie są oni dla mnie żadnymi autorytetami, żebym przejmował się ich opinią. :)

     • Oczywiście powinno być „pan Szejnfeld”. Literówka całkowicie niezamierzona.

     • Tylko ze mój głos będzie widać. i nieważne jak go obsmarują nie zakrzyczą tego ze kandydat na którego głosowałem jednak ma poparcie. Ciebie obsmarują a potem zapomną i cześć . O literówki się nie czepiam prezydentowi wolno walić byki to i nam chyba będzie wybaczone :)

     • Tylko, że już Twoje poparcie dla Twojego kandydata wytłumaczą sobie i narodowi tak jak im będzie wygodniej. Tak jak i moje poparcie dla nie-kandydata. Nie masz na to wpływu. No chyba, że wygrasz… Ale uważam, to za równie mało prawdopodobne, jak to, że mój sposób głosowania podchwyci rzesza wyborców.
      Ale może z czasem to się zmieni. Nic nie jest trwałe.

     • Tak jak już wspomniałem jeśli Kukiz zdobędzie dajmy na to 10 % głosów i inni tego typu kandydaci też swoje zdobędą to mogą sobie to tłumaczyć jak chcą jednak tego nie zakrzyczą i to już będzie początek drogi ku lepszemu i przyczynek do zwycięstwa.

     • Jeszcze jedna rzecz.Przepraszam umknęło mi .Oczywiście że najlepiej by było żeby kandydat na którego głosuję wszedł do drugiej tury ,ale nie tylko o to w tym chodzi. Chodzi o to żeby pokazać zniechęconej części naszego społeczeństwa że można. Im większe poparcie dla kandydatów anty systemowych jak to nazywasz tym większe zainteresowanie ludzi . Pokazanie Polakom że jednak można przerwać POPISOWY zaklęty krąg pobudzi ich do działania .Popierania nowych partii które kandydaci ci o ile dostaną poparcie na pewno zaczną montować (Kukiz ) lub rozwijać i zakładania własnych organizacji. Do tego POPIS zobaczy że wreszcie jest z kim przegrać a nic tak nie pobudza do większych starań jak groźba utraty koryta. Wysoka frekwencja da realny obraz tego jakim poparciem tak naprawdę PO i PIS dysponują. Nieważnymi głosami tego nie osiągniemy.

     • Też mam w głębokim poważaniu opinie wymienionych panów, ale jak już wspomniał Maniek, akcja „oddam głos nieważny” lepiej żeby była nagłośniona żeby chociaż do części społeczeństwa dotarła. Każdy ma prawo tak zagłosować jak uważa za słuszne w danym momencie – od tego mamy demokrację chyba. Najważniejsze żeby do wyborów poszło jak najwięcej ludzi.

  • Czytając waszą dyskusję uznałem, że faktycznie odpowiedź „Oddam głos nieważny” powinna być w ankiecie. Tworząc ankietę po prostu o tym nie pomyślałem. Na twoje życzenie odpowiedź ta została dodana. Niestety tego, że ktoś nie mógł wcześniej dać takiej odpowiedzi już nie cofniemy.

    • Nie ma za co. Jestem tylko człowiekiem więc nie o wszystkim zawsze pomyślę, ale w przeciwieństwie do naszych polityków potrafię się do tego przyznać. ;-)

  • Uświadamiam Ciebie że żaden z członków zespołu Lady Pank nie startuje,więc będziesz musiał(a) zagłosować na kogoś innego .Bardzo mi przykro :)

   • Czasy kiedy bym coś musiał mamy już na szczęście za sobą. Być może tego nie zauważyłeś ale mamy demokrację i mogę głosować na kogo chcę.

    A Lady Punk jest po prostu od Kukiza lepsze.
    Bardzo mi przyjemnie :)

    NoKuki

    • Cóż wypada się cieszyć Twoim szczęściem w końcu każdy ma prawo do orgazmu:) Dobrze skoro jesteś taki czuły na słówka poprawię się . Uwaga: Niestety Lady Pank nie startuje ale MOŻESZ zagłosować na kandydata biorącego udział w naszej ankiecie i w wyborach. Czy czujesz się usatysfakcjonowany?

 7. podoba mi si pomysł. do niedawna myślałem, że takie rzeczy nie mogą niczego zmienić, ale jak widzę ilu ludzi żyje w nieświadomości politycznej to zmieniłem zdanie. trzeba do nich docierać w każdy możliwy sposób. fajna inicjatywa. pozdrawiam

  • Dziękujemy, staramy się jak możemy. Jeszcze wiele pracy przed nami dlatego każdego prosimy o udostępnianie gdzie to jest tylko możliwe.

  • Dziękuję za miłe słowa .Uwierz Robercie da się .Ja też zaczynałem tą akcję pełen wątpliwości czy uda mi się przebić przez krzykaczy POPIS, błędy 404 i kultową już niezgodność z zasadami dyskusji,i mimo ze są dni ze nie przechodzi żaden post jednak jakoś się udaje i coraz więcej osób nie wstydzi się napisać w internecie że będzie głosować na kogoś innego niż promowana przez media dwójka. Zadanie jakie stoi przed nami wszystkimi to dotarcie do osób które nie maja internetu i mają gdzieś kandydatów i wybory. Musimy i do nich jakoś dotrzeć bo tylko w wysokiej frekwencji jest klucz do przerwania tego POPISOWEGO kręgu niemocy. My zdecydowaliśmy się promować kandydaturę Pawła Kukiza ,ale tak naprawdę najbardziej chodzi nam o masowy udział Polaków w wyborach a kandydata niech sobie każdy sam wybierze. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

   • W sumie powinienem napisać „NAM ” bo jak widzisz kolega Jerry o sobie też przypomniał.Ups

 8. Widze ze ankieta wcale nie jest niezależna, ten blog jest stworzony pod Kukiza i jego zwolenników najwięcej tu wchodzi. Widziałem sondę na innym blogu, też niby niezależna i tam wygrywał Korwin. Oczywiście i jeden i drugi kandydat jest o niebo lepszy od Bula właściwie powiem jedno – wszystko tylko nie PO i PIS. Jeżeli wygra Bredzisław jestem pewien że wybory będą sfałszowane i zmanipulowane, wtedy powinniśmy wyjść na ulice i zrobić drugi majdan, ale ludzie w Polsce nie są do tego zdolni, są jak stado baranów ogłupione przez po-wskie media, jesteśmy w jakiejś śpiączce i wszystko nam obojętne, jak nam plują w twarz to mówimy że deszcz pada

  • Ankieta jest całkowicie niezależna, każdy może zagłosować. Osobiście wstawiałem ją na wszystkich głównych portalach i forach. Promowałem wśród sympatyków zarówno PiS i PO, a także partii KORWIN, Demokracji Bezpośredniej i wielu innych. Jasno z ankiety wynika na pewno jedno – Komu zależy i kto angażuje się w sprawy swojego kandydata oraz jego promowanie, a kto ma to gdzieś. Zawsze powtarzam, żeby każdy dawał linki gdzie tylko może – wśród swoich znajomych, w grupach sympatyków różnych (czyt. swoich) kandydatów itd itp. Reszta zależy już tylko od ludzi.
   Co do drugiej części twojego komentarza to zasadniczo się zgadzam, ale jak widać choćby po zaangażowaniu społecznym wobec kandydatury Kukiza naród powoli otwiera oczy i budzi się z letargu. Zadaniem wszystkich, którym choć trochę zależy na zmianach w kraju – niezależnie od preferencji politycznych – jest utrwalanie i pogłębianie tych zmian w społeczeństwie.

   • Podlinkowałem tą ankietę na innych stronach ciekawi mnie jakie będą jej wyniki za tydzień, dwa. Powiem ci że ja tez miałem ten sam pomysł na niezależną ankietę, zrobiłem ją, linkowałem i mi ją skasowali, pewnie byli z PO :(

    • Znam to z autopsji niestety. Mówiąc szczerze interia wiedzie w tym prym. Już praktycznie żadne linki to tego bloga nie przechodzą – uznają z automatu za niezgodne z regulaminem. Dzięki za udostępnianie ankiety, bo naprawdę zależy nam aby była jak najbardziej obiektywna.

  • Jeszcze jedna sprawa. Blog nie został stworzony jak to nazwałeś pod Kukiza. Został stworzony aby promować ideę odsunięcia PO-PiS-u od władzy i przywrócić w Polsce normalność mówiąc w skrócie. Niedługo później okazało się, że Kukiz będzie kandydował na prezydenta i stwierdziliśmy, że w jego osobie jest szansa obudzenia społeczeństwa i przeprowadzenia zmian w kraju, dlatego zaangażowaliśmy się w jego promocję jako kandydata.

   • A do Kukiza nic nie mam, jestem jak najbardziej za, potrzebny jest człowiek z poza układu, co prawda prezydent nie ma dużych uprawnień ale zawsze to będzie początek zmian i będzie mógł np nie podpisać durnych ustaw popisu.

    • Dokładnie, a najważniejsze jest to, iż dzięki Kukizowi i jemu podobnym ludzie zobaczą, że istnieje alternatywa dla całej tej „ferajny” z wiejskiej. Dlatego namawiamy wszędzie do masowego udziału w wyborach niezależnie od preferencji politycznych. Jak już nieraz pisałem – gdyby niegłosująca część społeczeństwa zechciała to Kubusia Puchatka by prezydentem zrobiła ;-)

  • Myślę że należy rozdzielić dwie rzeczy. Bloga i ankietę . Blog został stworzony jak jeszcze nawet sam Kukiz nie wiedział ze chce kandydować. Jego zamysłem było otwarcie ludziom oczu na naszą Polską rzeczywistość wolne od POPISOWEJ propagandy. pod tym względem blog był jest i będzie źródłem niezależnych opinii . Jeśli się zdarzy że Kukiz zostanie prezydentem możesz być pewny ze jak zasłuży to tez na niego nasmarujemy. Natomiast pod Kukiza została stworzona akcja wybory. Bycie niezależnym nie oznacza ze nie możemy się zaangażować w życie publiczne naszego kraju.Robimy to z własnej nieprzymuszonej woli nikt nam za to nie płaci i nie wpływa na nasze opinie. Jak już ci jerry napisał ze swej strony zrobiliśmy wszystko żeby ankieta była jak najbardziej obiektywna . nie nasza wina jest ze jedni wchodzą głosować ,a inni trochę mniej . Tzw „czynnik ludzki ” jest nieprzewidywalny. Myślę że ta ankieta daje jednak pewne podstawy do tego ,aby przypuszczać ze z naszymi preferencjami wyborczymi nie do końca jest tak jak mówi CBOS.

 9. Mała prośba: Udostępniajcie ankietę na wszystkich możliwych forach poparcia różnych kandydatów. Im więcej osób zagłosuje tym ankieta będzie bardziej miarodajna.

 10. Pierwszy raz ide na wybory ,a mam juz 40l. Ja jak i moi znajomi idziemy zaglosowac na P. Kukiza .Nie mam tv od wielu lat z wyboru ,poniewaz tv nami manipuluje jak im sie tylko podoba.W internecie jest wolnosc slowa i prawda.Bardzo wierze ze Kukiz pozamiata wszystkich w pierwszej turze .Zycze mu sily i wytrwalosci … pamietajcie zeby wziac swoj dlugopis na wybory …

  • Damy radę i my i Kukiz. Kiedy zaczynaliśmy z Jerrym akcję Pokaż d… itd byliśmy sami teraz zobacz co się dzieje i ile jest wpisów po naszej stronie . Dziękujemy za dobre słowo Pozdrawiam.PS :Na wybory również pójdę pierwszy raz w życiu jeśli mogę prosić o jakąś pomoc to przekonujmy właśnie do tego aby ludzie poszli na wybory im więcej nas będzie tym większa będzie w POPISIE obawa przed mataczeniem

  • Witaj Sajmonie. To czy ankieta jest na blogu, portalu społecznościowym czy zrobiona przez kogoś osobiście nie ma wpływu na jej wiarygodność. Najważniejsze jest czy dociera do wyborców każdego z kandydatów. My udostępniliśmy swoją ankietę wszędzie gdzie to było tylko możliwe ( jak w opisie pod ankietą i dużo więcej). Zarówno z naszej ankiety jak i zaprezentowanej przez Ciebie wynika jasno jeden wspólny wniosek – Oficjalne sondaże, którymi karmią nas media nijak się mają do rzeczywistości.

  • Jeszcze jedna sprawa. Wcale bym się nie pogniewał gdyby w drugiej turze spotkał się Kukiz z Korwinem. :-) Pozdrawiam

 11. Na największym portalu w naszym mieście http://www.portel.pl jest ankieta wyborcza i właśnie KUKIZ przegonił bula. Ankieta raczej nie jest sfałszowana bo trzeba byc zalogowanym żeby zagłosować. Także myślę że dni Bredzisława są policzone, jezeli wygra oznacza to fałszerstwo wyborów. Jeżeli będą jakieś protesty na pewno się na nich pojawię bo chce zmian w tym chorym kraju, dość mam wegetacji za 1200zł miesięcznie kiedy ta banda złodziei wydaje tyle na jeden obiad w restauracji (Sowa). Obalić ich i postawić przed sądem. Młodzi ruszmy za tydzień 4 litery i dajmy sobie szansę na zmiany! Wystarczy pójść na wybory i nie glosować na POPIS!

  • Brawo za postawę! Od początku naszej akcji namawiamy wszystkich do udziału w wyborach i nie głosowania na PO-PiS-ową ferajnę. Prawie wszystkie ankiety jakie widziałem (poza tymi oficjalnymi oczywiście) eliminują z drugiej tury wyborów bądź Bronka lub też rzadziej Dudę. Jasno z tego wynika, że warto głosować na każdego kandydata z poza PO-PiS-owego układu.